Bizim Çağın Vebası Aşksızlık   Yazının sonunda demek daha doğru olurdu ama başta söylemek daha anlamlı geldi. Umarım yeni yıl bize aşk getirir. Aşık oluruz, aşka doyarız ve aşk duygularından hiç ayrılmayız.
   Zaten aşık olanların da aşkı daha güçlenir, daha sağlam, daha mutlu, daha umutlu olur diye umuyorum.
   ”Tanrıdan diledim bu kadar dilek aman aman, bu kadar dilek… Bize kısmet olsun en süper, en heyecanlı, en her şeyi unutturacak, en pozitif ve en büyüleyici aşk.” diyerek bunu sonlandırıyorum. 

Aşk…
   Çok karmaşık bir olay. Çoğumuz aha işte aşık olduk deriz, aşığız sanarız. Aşkın tanımını milyonlarca hatta milyarlarca insan kendine göre yapıyor.. Bu şekil aşk yazarı gibi olaya girmek isterdim ama klişe laflara gerek yok. Neden yok? Çünkü bizim konumuz aşksızlık.

   Neden aşksızız? Çünkü aşkımız yok. Neden aşkımız yok? Çünkü aşık olunacak adam gibi biri yok. Yok, yok, yok… Neden yok, nedenini siz bilirsiniz. İlla ki var ama çoğumuz geçmişte hayatımıza giren yavşaklardan dolayı kimseye güvenemez haldeyiz. Güvensek bile tedirginiz, hep kafamızda bir soru işareti.
   Her şeyi salla gitsin. Geçmişte ne yaşandıysa yaşandı, ne olduysa oldu. Geçmişte yaşamaya gerek yok. Ne diyeyim, doğru insanı bulursunuz, aşık olursunuz, evlenirsiniz inşallah. Şimdiden mutluluklar.

   Mesela ben gibiler aşksız ölecek diye düşünüyorum. Ben gibilerin tanımı: Çok ağır darbeler yemiş, aşırı yalana, yapmacıklıklara, basitliklere, yavşaklıklara maruz kalmış kader ortağım kişiler.

   Bir yarım Safiye & Faik gibi aşık olmak, aşk yaşamak istiyor. Diğer yanım ise ”aman uzak dur abi iyi böyle” diyor. Zaten şimdi aşk olayı sevgili olayı çok zahmetli ve yorucu. Hele benim gibi kıskançsanız hastanelik edersiniz kendinizi strestten.

   Şimdi sevgilin var seviyorsun ve köpek gibi aşıksın.. Onlarca madde var ama ben sadece bir kaçını yazacağım.

   *Çevrimiçi mi değil mi diye düzenli olarak vatsabını kontrol et. Senle konuşmuyoken çevrimiçi yakalıyosun di mi, kimle konuşuyor napıyor diye psikopat gibi düşün.
   *Feysbukta kimin durumunu beğenmiş, kimle arkadaş olmuş onlara bak.
   *İnstagramda kimi layklamış, kimin fotosuna yorum yapmış incele.
   *Tivitırda ne tivit atmış, kimle menşınlaşmış, kimi favlamış, kimleri takip ediyor bak.

Ohoo… Dertsiz başa dert vallahi. Yani sırf bunlara kafa yormamak, takip etmemek, kıskanmamak için aşksızlık güzel. Bir de böyle düşünün.

Bu arada aşksızlık konusu baya bi kaynadı ama sallayın gitsin böyle daha iyi oldu.

   Şimdi size çok ilginç roman gibi bir aşk hikayemi anlatmak isterdim ama artık diğer yazıya kaldı. Diğer yazı da farklı bir konu ele alacağım fakat bu hikayeyi dizi gibi aktaracağım size.
   Sağlık, huzur, mutluluk ve aşk seninle olsun. Okuduğun için çok sağolasın, görüşmek üzere. Hoşçakal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir