Evde Vakit Geçirirken Kendimize Bakım Yapalım mı?

Herkese merhabalar 🙂
Dünyaca zor günler yaşıyoruz. Ve hep #evdekal diyoruz. Sürekli ellerimizi dezenfekte ediyoruz. Evimizi dezenfekte ediyoruz. Dışarı çıkmıyoruz . Hepimiz aynı durumdayız . Birbirimizi hiç bu kadar iyi anlamamıştık herhalde. Evde ben de herkes gibi kitap okuyorum , puzzle yapıyorum ve film izliyorum . Umarım en kısa zamanda eski güzel sağlıklı günlere kavuşuruz .
Evde başka neler yapabiliriz diye düşündüm ve bunu aile bireyle yaparak birazcık kafanızı dağıtabilirsiniz .
Evde bakım maskesi yapmaya ne dersiniz ? Emin olun babanız ve erkek kardeşinizin bile ilgisini çekecektir. Yani sadece kadınlara değil erkeklerin de yapabileceği harika tarifler vereceğim.
Maske yapmadan önce kekikli sıcak suya temiz bir havlu koyup yüzünüze örtüp dinlenin ki cildiniz yumuşasın.
Peeling tarifi :
Malzemeler
1-1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
2- 1 tatlı kaşığı toz şeker ya da esmer şeker
3- 1 tatlı kaşığı bal
4- 1 çay kaşığı hakiki zeytin yağı
Hepsini derin bir kasenin içine koyup karıştırın . Sonra cildinize göz çevreniz hariç sürüp ovalayın . 1 dakika sonra ılık su ile durulayın . Bu maskesi ellerinize ya da vücudunuza da yapabilirsiniz . Ölü derilerinizi doğal yollarla atmış cidinizi pürüzsüzleştirmiş olursun. Ellerinize sonrasında bolca vazelin sürüp plastik eldivenle yada evinizde plastik eldiven yoksa buzdolabı poşeti de olur sarıp durabildiğiz kadar bekletin . Yumuşacık ve pürüzsüz olacaktır..
Sizin için güzel tarifler araştırıyorum . Kendinize iyi bakın ve evde kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir