Gelinler İçin Güzellik Alarmı

Bahar yaklaşıyor, düğün mevsimi kapımızda! Güzellik ve bakım sektörü gelinler için seçenekler oluşturmaya başladı bile! O muhteşem gün geldiğinde bembeyaz gelinliğinizin içinde ışıl ışıl görünmek ister misiniz ?

  • CİLT

Bu yoğun ve güzel süreçte ruhunuzu dinlendirebilmeniz için en iyi yöntemlerden biri cilt bakımı seanslarıdır. Terapi niteliğinde, güzel kokulu mumlarla, profesyonel cilt bakımı ürünleriyle , rahatlatıcı bir müzik eşliğinde,maske , özel cihazlar ve masajlar sayesinde , cildinizi ölü hücrelerden arındırıp taze bir görünüme kavuşmak, gözlerinizi kapatıp o eşsiz güne hazırlanmak bütün gelin adaylarının hakkı! Düğün öncesi kendinizi şımartıp bu deneyimi yaşayabilirsiniz ve hatta yaşamalısınız!Cilt bakım uzmanınızın yönlendirmeleri size bu konuda ışık tutacaktırBunun yanında  kendi kendinize uygulayabileceğiniz  önerilerim de var elbette.
Eğer kuru bir cilde sahipseniz ki kış aylarını geride bıraktğımız için cildin kuruması kaçınılmaz olabiliyor.Dışarı çıkmadan önce mutlaka bir güneş koruyucu ile  cildinizi koruma altına almalısınız.Merkezi ısıtma ve aircondination  sistemlerinden ve sık hava değişimlerinden uzak durmalısınız. Peeling  yapıp  cidinizi temizledikten sonra nem maskesi uygulayabilirsiniz. Ardından da cilt bakım kreminizi…Yağlı ,sivilceli veya akneli bir cilde sahipseniz peeling yapıp cildinizi temizledikten sonra kil maskesi sizin için en doğru uygulama olacaktır.Sebum(yağ) üretimini azaltmak için, doğal limonlu sabunla cildinizi yıkayabilirsiniz. Sonrasında tonikle gözeneklerinizin sıkışmasını sağlayabilirsiniz. En doğal tonik maden suyudur.

  •  SAÇ

Saçlarınız yıpranmış ve cansızlaşmış olabilir.O zaman imdadınıza yetişecek en iyi uygulamalardan biri saç botoksu uygulaması olabilir.Saç bakım uzmanınızdan veya kuaförünüzden bu konuda destek alabilir, saç botoksu ile ilk uygulamadan itibaren bakımlı ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.Saç renklendirme aşamasında ise hala doğal görünümlü ombreler çok trend! Düğün gününüzde, helen tarzı toplamalar, büyük hollyywood dalgaları ve sade topuzlar ile yılın en cool gelini siz olabilirsiniz! Güzellik vitamini olarak adlandırdığımız biotin ile içerden destek sağlayabilir, keratin içerikli bakım ürünleriyle de saçlarınızın daha canlı ve güçlü görünümüne kavuşabilirsiniz…

  • MAKYAJ

Güzellik profesyonelleri sizler için var! En doğru uygumaları onların eşliğinde yapabilirsiniz. Makeup artistiniz ile nasıl bir gelin makyajı istediğiniz konusunda önceden görüşme ayarlamalısınız.  Gelin makyajının en önemli özelliklerinden biri parlak ve sağlıklı bir görünüm veren ten makyajıdır. Gülümsediğinizde yanaklarınıza sürülmüş hafif bir allık, toprak tonlarında göz farı, göz iç uç kısımlarınız  da aydınlatılmış ise en fresh görünümle  ve en doğal makyajınız gülümsemenizle o günü unutmayacağınız kesin!  Genellikle koyu tonlardan uzak durmaya dikkat edebilirsiniz. Doğal görünümlü kirpikler kullanıp bakışlarınızı daha da güçlendirebilirsiniz… Ayrıca hafif bir kontür ile boyutlandırılmış yüz hatları highliht ile ışıldayan bir cilt yapısı ve son olarak nude bir ruj!

  • VÜCUT

Bu konuda yosun bakımlarından, kil  bakımlarına bir çok seçenek var. Vücut bakımları ile de ışıl ışıl parlayan bir tene sahip olabilirsiniz.Hidrolipodistrofi yani selülit ile de başa çıkmak artık çok daha kolay. G5 uygulaması ile selülitlerinizden kurtulabilir,aynı zamanda  kollarınızdaki ya da vücudnuzda oluşan sarkmaları da giderebilirsiniz. Lenf drenaj ile ödemlerinizden kurtulup sıkılaşabilirsiniz… Düğün gününe hazırlanırken, taze meyve sebze içeren dengeli bir beslenme tarzı, yeterli miktarda su tüketimi, düzenli egzersiz,sigara içmemek ,alkol kullanımının kontrolü, sert zedeleyici bakımlardan kaçınmak ve cildi temiz tutmak çok önemlidir. Unutmayalım ki dışardan yaptığımız bakımlar kadar içeriden de güzelliğimizi koruma altına almalıyız.

 

 

 

 

 

Mesut Özuzun

Mesut Özuzun

Güzellik Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir