UP! Watch Kurucusu ve CEO’su ile Bir Saat Hikayesi

Son günlerin en dikkat çekici saatleri arasında yer alan UP! Watch ‘ı yakın markaja aldık. Yaz kış demeden bize #armparty çılgınlığı yaratan UP! Watch Merkezi İspanya’da bulunan bir marka. Up! Watch Kurucu CEO’su Gürol Yığar Türkiye’deki ilk röportajını Women Dergisi’ne veriyor.

UP! Markası nasıl doğdu ?

Türkiye saat pazarında yaptığım araştırmalar sonucu dijital led saatlerdeki boşluğu farketmem ve doğru zamanlama ile oluştu. Ürün projemi; büyük bir kaç firma ile görüştüğümde fikirleri, ürünlerin piyasada tutunamayacağı ve yapılan yatırımın boşa olacağıydı fakat bir marka oluşturabilmek için bilirsiniz ki öncelikle ürün sizi heyecanlandırmalı! Ben UP! ‘ta bunu hissettim ve yatırımın boş olmayacağını düşündüm.

Up! Watch Modayı yakından takip ediyor mu ? Bloggerları takip edip, celebritylerin tarzını dikkate alıyor mu ?

UP! Watch olarak sosyal medyada en aktif Instagram ağını kullanmaktayız bunların arkasından Facebook ve Twitter  geliyor, bir çok ünlü bloggerlar bize ürünü geliştirme yönünde olumlu katkılarda bulundu gold siyah uyumunda ki başarımızın mimari aslında ülkemizdeki tarz sahibi bloggerlardır…

Son günlerde sosyal ağlarımızdan görüldüğü üzere, ünlüler de Up! Watch modellerini çok sevdi. Çekimlerde, kliplerde hatta günlük kombinlerinde sıkça tercih ediyorlar. Bizlerde onların tarzını dikkate alarak yeni modeller üzerinde çalışıyoruz.

Up! Watch’ un kişiselleştirme özelliği nedir ?

Kişiselleştirme özelliği, Up! Watch’u sıradanlıktan çıkarıyor yani hiç kimse saatinizi çıkarıp kolunuzdan alamaz çünkü bu saat size özel ve saatinizde size ait bir kelime veya isim yazıyor!

Çıkış noktamız aslında ürün tasarımlarından ziyade kişiselleştirme özelliğidir Türkiye’de kişiselleştirme ilk bizim tarafımızdan faaliyete geçti…

Peki, Up! Watch sadece online olarak mı satışta ?

UP! Watch 1 yıl boyunca sadece Upwatch.com ve Lidyana.com üzerinden hizmet verdi fakat gelen yoğun talepler doğrultusunda artık mağazalaşmamız gerekiyordu, insanların online alışverişte bu kadar talep ettiği ürün mağazalarda olmalıydı ancak bu durum bizim için bir büyük riskti. 2 model üzerinden mağazalaşmak büyük cesaret istiyordu. Türkiye’de büyük bir kaç firma bunu başaramadı. Şu an ürünlerimiz 6 UP! Watch tabelası altında ve toplamda 26 satış noktasında…

Up! Watch’un gelecek planları nelerdir ?

26 Satış noktamızı 40 ilde sabitlemek istiyoruz ve kocaman bir UP! Ailesi olmak gelecek planlarımız arasında. Aynı zamanda 2015 yılında sosyal sorumluluk projelerinde daha sık yer alacağız. Bu konuda görüşmelerimiz ve hazırlıklarımız devam ediyor.

Bir gününüz nasıl geçiyor ?

Sabah çok erken saatte heyecanla güne başlayıp erken saatlerde sonlandıranlardanım.

Gün içerisinde ekip olarak o kadar yoğun bir tempoda çalışıyoruz ki yemek yemeği bile unutuyoruz, destek ekibinden ulaşıma sosyal medya koordinatörlüğünden dağıtıma kadar tüm ekip mesai kavramı olmadan tüm emeklerini bu iş için kullanıyor. Hem onlara hem de Up! Markasına ilgi duyanlara bir sorumluluğum olduğunu düşünerek sürekli yenilikler ve projeler üzerinde çalışıyorum.

İşkolik olduğunuzu söyleyebilir misiniz ?

Gecem gündüzüm UP! J

Sürekli yurtdışında üretilen saatleri takip ediyorum ve Türkiye saat pazarı için neler yapabilirim diye düşünüyorum. Çıkaracağımız yeni ürünlerin de başarılı olması gerekiyor. Ürünlerimizi kullanan müşterilerimiz her zaman daha iyisini hak ediyor.

Tekrar UP! Watch markasına dönecek olursak ;

Belirli aralıklarla özgün modeller satışa çıkıyor, sırada ne var ?

Sırada UP! Slim Case, UPdate ve UPgrade modellerimiz olacak.

Up! Watch geçtiğimiz yılı nasıl geçirdi ve 2015 planlarınız neler ?

2014 yılı bizim başarı yılımız çünkü UP! Watch 2014 yılında satış grafiklerini önceki yıla göre 20 ‘ye katladı. 2015 yılı ortalarında çıkaracağımız UPgrade Akıllı saat ile büyük beğeni toplayacağımızı düşünüyoruz ve tabiki kişiselleştirmeli olarak J

Teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir