Uzun Ömürlü İlişki Falan

14 Şubat yaklaştı yine aklıma aşk geldi. Sizi bilmem de benim hiçbir sevgililer gününde sevgilim olmadı. Ya   öncesinde ayrılmış oluyorum ya da sonrasında sevgilim oluyor. Hediye almamak için. Şaka şaka keşke aşık olduğum, sevdiğim kadın olsa da alsam.
   Önceki ilişkilerimizde olan üzüntülerimiz, hayal kırıklıklarımız ve duygusal boşluklarımız yüzünden yeni bir ilişkiye kolay başlayamıyoruz. Başlasak bile kafamızda hep soru işaretleri oluyor; ”Acaba yalandan mı seviyorum diyor, yok ya aşık olmamıştır, kendine bağlamak için yapıyor bunları…” Yani, gerçekte olsa inanamıyoruz artık. Her şey önceki ilişkilerimizde yaşadığımız olumsuzluklardan.
   İnsanlar çıkarcı olmuş. En güvendiğin, bana yanlışı olmaz, o çok iyi biri dediğin yıllardır arkadaşın olan insanlar bile sana yanlış yapabiliyorken yeni tanıdığın sevgili olduğun biri niye yapmasın..
   Ben çabucak olan sevgililiğe karşıyım artık. Çünkü her şey bir anda gelişiyor sevgili oluyorsun; zaman harcıyorsun, değer veriyorsun, bağlanıyorsun, sevmeye çalışıyorsun ve seviyorsun. Sonuçta bir şeyler paylaştığın insanı zamanla daha çok seviyorsun, belki aşık oluyorsun. Tavsiyem flört dönemini uzun tutmak, duyguları hemen açmamak. Gerçek sevgiye dayalı, mutlu, huzurlu ve uzun  ömürlü bir ilişki için bu dönemi uzun tutmak kesinlikle şart bence. Hiç olmazsa bazı pişmanlıkları yaşamazsınız bu sayede. 
   Gözlemlerime göre kadın açısından da erkek açısısından da en sağlam birlikteliğin sırrı flörtü uzun tutmak. Hemen sevgili olmalıyım demeyin. Aa bu kız çok güzel kaçırmayayım, aa bu adam çok yakışıklı kaçırmayayayım diye rehavete kapılmaya gerek yok. Cinsel anlamda bakarsak, milyonlarca insan var. Kadına erkek çok, erkeğe kadın çok. Bizim istediğimiz güvene, sevgi saygıya dayalı uzun ömürlü ilişki. En azından benim öyle.
   Bazı şeyleri erteleyin. Mesela seks. Bir erkeğe istediğini hemen verirsen hepsi değil ama yarısından fazlası soğur, seni gözden çıkarması kolay olur. Nasıl olsa seninle yattı oldu bitti. Sonrasında iş nasıl olsa yattım, zaten sevmiyormuşum, aşık da değilmişim olur. Ayrılır. İlişki pert ve en çok da kadın etkilenir. Erkek çok sevip güvenip bağlanırsa kadın hata yaparsa bu sefer de erkek çok yıpranır ve daha bir sürü şey.
   Bu yüzden flört olayını uzun tutmayı düşünün hemen bir şeyler yaşamayın derim. Çünkü kendimden biliyorum, her erkek aynı olmaz ama çoğunluğumuz böyle. Kadın işleri kolaylaştırırsa erkek terk eder, kadın zorlaştırırsa erkek bağlanır hatta kölesi bile olabilir. Kadınlarda da böyledir, kolay elde ettiklerini kolay gözden çıkarabilirler.
   Şöyle de bir şey var. Amaç duygusal tatmin gerçek sevgi falan değil, sadece cinsel tatmine dayalı bir şeyse tabii ki ilk günden seks yapın. İki tarafta bunu istiyorsa neden yapmayasınız.
   Ama aşk, sevgi, güven dolu, sağlam temeller üstüne kurulu uzun ömürlü ilişki istiyorsanız birbirinize birbirinizi çabucak vermeyin. Derin boşluk, insanlara güvensizlik ve ve de mutsuzluk yaşamamanız için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir